Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam a k analýze návštěvnosti. Zásady ochrany osobních údajů Zásady používání souborů cookie

Prodat motocykl - Rady

prodej motocyklu

A pak přišel den , kdy jste se rozhodli zbavit se kamaráda na dvou kolech a prodat motocyklu. Důvody prodeje motocyklu mohou být samozřejmě různé. Většinou prodávají motorku, protože je zastaralá, vyšel nový model motorky, víc se vám líbí jiná značka nebo model motorky. Ale o tom se dnes nebavíme. Pokusíme se vám pomoci s prodejem motocyklu a odhalíme hlavní aspekty, které je při prodeji motocyklu nejlepší zvážit.

Přihlásit se

Kontrola motocyklu před prodejem.


Kontrola motocyklu.

Začněme nejprve prohlídkou motocyklu před prodejem. Pečlivě hledejte škrábance, promáčkliny nebo nečistoty na spojích dílů motocyklu nebo olejové skvrny na motoru. Zkontrolujte řídítka motocyklu a všechna ovládací tlačítka, zda na nich nejsou skvrny od potu z vašich rukou. Pokud jsou na něm škrábance, odstraňte promáčkliny nebo nečistoty a pokud chcete svůj motocykl prodat rychle a za dobrou cenu, dobře jej omyjte.

Kontrola motocyklu
Kontrola převodovky motocyklu

Kontrola převodovky motocyklu.

Podívejte se pozorně na stav tlumičů, tlumiče, brzd a tak dále. Zkontrolujte , zda neuniká olej nebo nemrznoucí směs. Zkontrolujte, zda je řetěz motocyklu dobře namazán a napnut. Pokud dojde k vážné poruše, je lepší vše opravit nebo upřímně varovat kupujícího. Chcete v budoucnu bez problémů prodat svůj motocykl? Buďte ke kupujícímu upřímní.

Diagnostika motocyklů.

Nejprve se podívejte na panel motocyklu, zda svítí kontrolka motoru, abs, hladina oleje...a tak dále. Pokud je vše v pořádku, není potřeba motorku diagnostikovat. V opačném případě diagnostikujte motocykl a opravte problém, zvláště pokud jsou varování červená. Protože kupující hned na panelu uvidí, že motorka má problémy a rozdíl v ceně motorky bude mnohem menší, než utratíte za opravy. Obecně bude těžké prodat motocykl s varováním na panelu.

Výstražná světla motocyklu na palubní desce svítí

Dokumenty k motocyklu.


Kontrola dokladů motocyklu

Kontrola dokladů motocyklu před prodejem.

Vezměte si veškerou dokumentaci motocyklu a ujistěte se, že všechny potřebné dokumenty jsou na místě. A pokud ne, pak je lepší utrácet peníze a čas na obnovu dokumentů, protože prodat motocykl bez potřebných dokumentů nebude snadné. Kupující prostě nebude moci zaregistrovat motocykl pro sebe a je také nepravděpodobné, že bude možné obnovit dokumenty bez vás. Každá země má svá vlastní pravidla a vlastní seznam dokumentů požadovaných při prodeji motocyklu, proto znovu zkontrolujte, zda jsou všechny dokumenty na místě.

Potvrzení o najetých kilometrech motocyklu a servisní knížka.

Počet najetých kilometrů motocyklu velmi ovlivňuje prodejní cenu. Čím nižší počet najetých kilometrů, tím lépe a je proto velmi důležité, abyste si mohli ověřit najeté kilometry svého motocyklu, pokud chcete motocykl prodat za více. Pokud vaše servisní knížka není vyplněna, je lepší kontaktovat servisní středisko a nechat je vložit potřebné značky do servisní knížky. A pokud neexistuje servisní knížka, požádejte o vytištění servisní historie.

Servisní knížka motocyklu

Cena motocyklu.


Hledání cen motocyklů na internetu

Jak určit cenu motocyklu?

Váš motocykl je nyní připraven k prodeji. A jak nyní zjistit, za jakou cenu můžete motorku prodat? Každá země má webové stránky s motocykly na prodej, jako je autoscout24.com , mobile.de , bilbasen.dk , auto.ru , otomoto.pl, ... a tak dále. Podívejte se na tyto stránky , kolik stojí stejný motocykl jako ten váš, se stejnými možnostmi a přibližně stejným počtem najetých kilometrů. Ale mějte na paměti, že pokud prodejce prodává stejný motocykl, bude vaše cena někde o 10-15 % nižší než u prodejce, protože prodejce neprodává pouze motocykl, ale také servis a záruku. Pokud například dealer prodá stejnou motorku za 15 tisíc, tak vaše cena bude někde kolem 13 tisíc, protože nemáte záruku, servis, ale pouze motorku. Zde je cena, za kterou můžete motocykl prodat.

Cena od prodejce nebo prodejce.

Jsou chvíle, kdy se potřebujete rychle zbavit motorky, potřebujete naléhavě peníze nebo stěhování, ... a tak dále. V takovém případě můžete motocykl prodat prodejcům nebo dealerům. Obraťte se na ně nebo si dejte inzerát na internet, ale už teď bude cena někde 30% pod trhem a to je normální, protože vaši motorku prodávají dál a je to jejich příjem. Pokud potřebujete akutně prodat motocykl a je vám nabídnuto prodej motocyklu za cenu někde 30% pod tržní cenou, pak můžete s touto cenou souhlasit a motocyklu se rychle zbavit.

Prodej motocyklu dealerovi

Smlouva o prodeji a koupi motocyklu.


Sepsání smlouvy o prodeji motocyklu

Jak sepsat kupní smlouvu a je to nutné?

Nikdy neprodávejte motocykl bez kupní smlouvy. Nemůžete vědět o plánech kupujícího do budoucna a o tom, co s ním bude zítra. Proto je velmi důležité prodat motocykl také v zákonných podmínkách. Šablony smlouvy lze stáhnout na internetu v jakékoli zemi a v jakémkoli jazyce, nebo dokonce psané kurzívou. Smlouvu vyplňte ve dvou vyhotoveních a nezapomeňte uvést, kdo je kupující a prodávající, značku a model motocyklu, číslo podvozku, počet najetých kilometrů a cenu čísly i slovy. Pak oba podepište a uveďte datum. A nezapomeňte také odhlásit motorku. Jedině tak můžete legálně prokázat, že s tímto motocyklem již nejste příbuzní.

Závěr.

To je vše. Doufám, že vám naše rady pomohou v budoucnu prodat váš motocykl za dobrou cenu a bez problémů. Na našem webu autoExus můžete také inzerovat motocykl na prodej a to vše zcela zdarma. Navíc se podělte o své nápady v komentářích k článku, možná mi něco uniklo nebo možná chcete něco doplnit. Budeme rádi za každý váš návrh.

Přidat recenzi článku

eXus Dev 3.3.2023

Prodat motocykl - Recenze

Recenze
- 0 / 0 Recenze
Přidat recenzi
- Hodnocení - 0