Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam a k analýze návštěvnosti. Zásady ochrany osobních údajů Zásady používání souborů cookie

Prodat auto - Rady

Prodej automobilu

Dříve nebo později přijde den, kdy se musíme rozhodnout a prodat auto naše, pokud máme samozřejmě. Důvody prodeje automobilu se mohou samozřejmě lišit. V zásadě prodávají auto, protože je zastaralé , existuje nový model , máte rádi další značka auto nebo model a rozhodnete se zbavit se zbavit vašeho přítele na kolech - prodejte své auto a kupte si další. Ale jsou chvíle, kdy jsou lidé nuceni prodat auto kvůli dluhu například, nebo se člověk rozhodl stát se ekologicky neutrální , rozhodl se neznečistit životní prostředí a prodat jeho auto s motorem nafty nebo benzínu. Jak jsem řekl, může existovat mnoho důvodů pro prodej automobilu, ale dnes o tom nebudeme mluvit. Pokusíme se vám pomoci prodat auto a odhalit klíčové body , které byste měli zvážit při prodeji svého auta

Přihlásit se

Inspekce vozidla před prodejem.


Inspekce karoserie vozu.

Začněme především s zkouškou těla automobilu v době prodeje. Podívejte se pečlivě pro škrábance, promáčknutí nebo nečistoty na kloubech částí těla. Pokud jsou nějaké, píst škrábance, odstraňte veškeré promáčknutí nebo nečistoty a umyjte auto dobře, pokud chcete auto rychle prodat a za dobrou cenu.

Kontrola těla auta
Inspekce interiéru automobilu

Inspekce interiéru automobilu.

Pak postoupíme do inspekce interiéru automobilu. Zkontrolujte sedadla , zjistěte, zda existují nějaké skvrny z kávy např. Vyjměte všechny rohože , vyčistěte je. Zkontrolujte podlahu vozidla pro nečistoty a prach. Zkontrolujte volant vozidla a všechny ovládací prvky pro skvrny potu z vašich rukou. Nezapomeňte na strop automobilu a samozřejmě vůně . Vyčistěte interiér a ventilate auto dobře, zejména pokud kouříte v autě. A vložte do salonu vůně . Čím čistší a hezčí vůně v kabině, tím větší je šance na úspěšné prodat auto.

Zkontrolujte kompartment motoru.

Dále otevřete kapuci a podívejte se, co se děje ve vašem motorovém prostoru . Pokud existují nečistoty, prach nebo skvrny , pak je lepší umýt kompartment motoru úplně . Neposlouchejte lidi, kteří říkají, že nemůžete umýt motor automobilu ... atd. Just Cover s něčím baterií, alternátorovými pásy a startérem a nic se nestane k motoru. Čistá, uklizená motorová zátoka je stále lepší než špína, prach nebo olej a je mnohem snazší prodat takové auto.

Špinavý kompartment motoru
Kontrola přenosu automobilu

Kontrola přenosu automobilu.

Pokud je možné zvednout auto na most, udělejte to. A pečlivě se podívejte na to, jaké podmínky kravata, tlumiče nárazů, tlumiče, brzdy a tak dále. Zkontrolujte úniky oleje nebo nemrznoucí směsi . Pokud dojde k vážnému poškození, je lepší opravit vše nebo upřímně varovat kupujícího. S největší pravděpodobností je kupující neuvidí při kontrole automobilu při prodeji, ale věřte mi, že se vrátí. Může jít tak daleko, že soud zruší prodej a vy budete muset peníze vrátit a vyzvednout auto zpět. Chcete v budoucnu bez problémů prodat auto bez problémů? Buďte upřímní k kupujícímu.

Diagnostika vozidla.

Nejprve se podívejte na aut dashboard , abyste zjistili, zda světla zkontrolujte motor, abs, hladina oleje, airbagy ... a tak dále. Pokud je vše v pořádku, není třeba diagnostikovat auto. Jinak je nejlepší udělat diagnostikum auto a vyřešit problém, zejména pokud jsou varování červená . Protože kupující okamžitě uvidí na palubní desce, že auto má problémy a rozdíl v ceně automobilu bude mnohem menší, než utratíte za opravy. A obecně bude obtížné prodat auto s varováními na panelu.

Zkontrolujte světla motoru a abs na palubní desce

Dokumenty vozidla.


Kontrola dokumentů automobilu

Kontrola dokumentů automobilu před prodejem.

Vezměte všechny dokumenty vozidla a ujistěte se, že jsou přítomny všechny požadované dokumenty. A pokud ne, pak je lepší utratit své peníze a čas na zotavení dokumentů , protože nebude snadné prodat auto bez potřebných dokumentů . Kupující jednoduše nebude schopen zaregistrovat auto pro sebe a je také nepravděpodobné, že bude možné dokumenty obnovit bez vás. Každá země má svá vlastní pravidla a vlastní seznam dokumentů potřebných při prodeji automobilu, takže znovu zkontrolujte, zda jsou všechny dokumenty přítomny.

Potvrzení a servisní kniha najetých kilometrů vozidla.

kilometry vozidla výrazně ovlivňuje prodejní cenu . Čím nižší je počet najetých kilometrů, tím lepší je, a proto je velmi důležité, abyste mohli ověřit najetých kilometrů vašeho vozu, pokud chcete auto prodat za další. Pokud vaše servisní kniha není vyplněna, je lepší kontaktovat vaše servisní centrum a nechat je vložit potřebné značky do servisní knihy. A pokud neexistuje žádná kniha služeb, požádejte o výtisk s historií služby. V některých zemích, jako je Belgie- Car-Pass ,,, Existují databáze, kde můžete zkontrolovat historii všech automobilů.

Kniha automobilů

Cena automobilu.


Studium cen automobilu online

Jak určit cenu automobilu?

Nyní je vaše auto připraveno k prodeji. A jak se nyní zjistit za jakou cenu můžete prodat auto? Každá země má webové stránky s oznámeními o prodeji automobilů jako autostom24.com, mobile.de, bilbasen.dk, auto.ru, otomoto.pl, ... a tak dále. Podívejte se na tyto stránky kolik je stejné auto jako vaše, se stejnými možnostmi a přibližně stejným počtem najetých kilometrů. Ale mějte na paměti, že pokud stejné auto prodává prodejcem , bude vaše cena někde 10-15% nižší než prodejce, protože prodejce prodává nejen auto, ale a služba a záruka navíc. Pokud například prodejce prodá stejné auto za 20 tisíc, pak bude vaše cena někde kolem 18 tisíc, protože nemáte žádnou záruku, žádnou službu, ale pouze auto. To je cena, za kterou můžete auto prodat.

Cena od prodejce nebo prodejce.

Jsou chvíle, kdy se potřebujete zbavit se auta rychle , potřebujete peníze naléhavě nebo se musíte pohybovat, ... a tak dále. V tomto případě můžete auto prodat prodejcům . Kontaktujte je nebo stačí umístit reklamu na internet, ale cena bude již někde 30% pod trhem a to je normální, protože prodávají vaše auto a to je jejich příjem. Pokud potřebujete naléhavě prodat auto a je vám nabídnuto prodat auto za cenu někde o 30% pod tržní cenou, můžete s touto cenou souhlasit a rychle se zbavit automobilu.

Prodej automobilu prodejci

Dohoda o prodeji automobilu.


Vypracování smlouvy o prodeji automobilu

Jak vypracovat smlouvu o prodeji automobilu a je to nutné?

Nevytvořte Nikdy neprodávejte auto bez smlouvy prodeje. Nemůžete vědět o plánech kupujícího do budoucna a o tom, co se s ním stane zítra. Proto je velmi důležité prodat auto také v právních termínech . Šablony pro smlouvu si můžete stáhnout z internetu v jakékoli zemi a v jakémkoli jazyce, nebo dokonce napište to sami v kursive . Vyplňte smlouvu v dvě kopie a ujistěte se, kdo kupujícího a prodávajícího, vytvořte a modelujte automobily, číslo podvozku, počet kilometrů a ceny v číslech a slovech. Pak podepište oba a dejte datum na dno. A nezapomeňte také zaregistrovat auto . To je jediný způsob, jak můžete legálně dokázat, že už s tímto vozem už nejste spojeni.

Závěr.

To je vše. Doufám, že naše rada vám pomůže prodat vaše auto za dobrou cenu a v budoucnu bez problémů. Můžete také post vaše vozidlo na prodej na našem webu autoexus a je to všechno zcela zdarma . Kromě toho sdílejte své nápady v komentářích k článku, možná mi něco chybělo, nebo možná chcete něco přidat. Jakékoli návrhy jsou vítány.

Přidat recenzi článku

eXus Dev 3.3.2023

Prodat auto - Recenze

Recenze
- 0 / 0 Recenze
Přidat recenzi
- Hodnocení - 0