Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam a k analýze návštěvnosti. Zásady ochrany osobních údajů Zásady používání souborů cookie

BMW i8 Recenze: Uvolněte sílu inovací v ikonickém plug-in hybridním sportovním voze

BMW i8

BMW i8 je hybridní sportovní vůz, který byl poprvé představen v roce 2014. Je to jedno z prvních hybridních vozidel BMW a je známé svým futuristickým designem, působivým výkonem a prvky udržitelnosti. i8 konkuruje dalším vysoce výkonným sportovním vozům, jako je Audi R8, Porsche 911 a Mercedes-AMG GT.
i8 se vyznačuje unikátní hybridní pohonnou jednotkou, která kombinuje 1,5litrový přeplňovaný tříválcový benzínový motor s elektromotorem. Benzínový motor produkuje 228 koní, elektromotor pak dalších 141 koní. Dohromady oba zdroje energie poskytují kombinovaný výkon 369 koní. i8 dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,2 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Hybridní hnací ústrojí i8 poskytuje působivý výkon s hladkou a rychlou akcelerací a citlivým ovládáním. Nízké těžiště vozu a vyvážené rozložení hmotnosti přispívají k jeho agilitě a přesnosti na silnici. I8 má také dojezd až 30 kilometrů pouze na elektrický pohon, což z něj činí skvělou volbu pro krátké dojíždění nebo jízdu ve městě.
Exteriér i8 je elegantní a aerodynamický, s nízko posazeným profilem a futuristickým stylem. Interiér je také futuristický, s moderním a high-tech designem, který zahrnuje prémiové materiály a pokročilé technologické prvky. Sedadla jsou pohodlná a podpůrná, s dostatkem místa pro nohy a hlavu pro řidiče a spolujezdce. Malé rozměry vozu a nízká linie střechy však mohou vyšším cestujícím ztěžovat nastupování a vystupování z vozu.
i8 přichází s řadou standardních a volitelných funkcí, včetně zadní kamery, předních a zadních parkovacích senzorů, adaptivního tempomatu a automatického nouzového brzdění. Má také uživatelsky přívětivý informační a zábavní systém s 8,8palcovým dotykovým displejem, navigací a integrací chytrého telefonu.
Celkově je BMW i8 skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vysoce výkonný sportovní vůz s hybridním pohonem. Jeho kombinace výkonu, udržitelnosti a futuristického designu z něj činí jedinečnou a vzrušující volbu pro ty, kteří chtějí výjimečný vůz pro každodenní ježdění nebo zvláštní příležitosti.


eXus Dev 24.5.2023
BMW Brand

BMW: Dokonalý zážitek z jízdy

BMW logo

BMW AG je německý výrobce automobilů, motocyklů a motorů. BMW má sídlo v Mnichov, Německo. Motto BMW je Freude Am Fahren - Jízda s potěšením. Pro anglicky mluvící země bylo vytvořeno další heslo - The Ultimate Driving Machine - Ultimátní řidičský stroj. ... BMW Článek


BMW i8 - Recenze

Recenze
- 0 / 0 Recenze
Přidat recenzi
- Hodnocení - 0